Zalety puchu gęsiego w kołdrach i poduszkach do spania

Sen jest niezwykle ważny dla naszego dobrego samopoczucia. Niebagatelny wpływ na jego jakość ma zarówno zacienienie sypialni czy wilgotność powietrza, jak i wybór wygodnego materaca oraz pościel. To właśnie na ostatnim elemencie tej układanki znamy się najlepiej, dlatego w tym artykule przedstawimy zalety puchu gęsiego w kołdrach i poduszkach do spania. Przekonaj się, dlaczego naturalne wypełnienie jest tak korzystne dla wygodnego snu Twojego i Twoich dzieci!

 

Puch gęsi — dlaczego jest tak wyjątkowy?

Materiał ten cechuje się przede wszystkim doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Wynika to ze struktury pojedynczego piórka, które ma haczykowatą, trójwymiarową budowę przypominającą śnieżynkę i bardzo niską masę. Dzięki temu poduszka czy kołdra z puchu gęsiego jest bardzo dobrym izolatorem, co gwarantuje utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała w trakcie spania. Puchowe wypełnienie zapewnia komfortowe ciepło, ale nie doprowadza do nadmiernego przegrzania, dzięki czemu rozwiązanie to znakomicie sprawdza się zarówno w trakcie zimy, jak i lata.

 

Różne kołdry i poduszki puchowe nie są sobie równe, ponieważ ich jakość zależna jest od tego, jakiego typu surowiec został użyty do ich produkcji. Producenci do wyboru mają pierze, półpuch i puch, a każdy z tych materiałów różni się w zależności od środowiska, w którym żyły gęsi. Miarą, która określa, jak dobre właściwości termoizolacyjne ma dany typ wypełnienia, jest jego sprężystość wyrażana skalą CUIN. Parametr ten decyduje o tym, jak dużo powietrza mieści się między poszczególnymi piórkami.

 

Zalety pościeli z puchem gęsim

Wygodna poduszka do spania oraz dobrej jakości kołdra puchowa dają nam gwarancję komfortowego odpoczynku. Wszystko to dzięki cechom naturalnego wypełniania, które powodują, że wyroby z niego wykonane mają wyjątkowe właściwości. Wśród nich warto zwrócić uwagę na:

- niską wagę gotowych produktów,

- odpowiednią termoizolację: wypełnienie puchowe grzeje zimą, odprowadza nadmiar ciepła latem,

- zapewnienie sprawnej cyrkulacji powietrza,

- odprowadzanie nadmiaru wilgoci z ciała w trakcie snu.

 

Prawidłowo użytkowana i czyszczona poduszka z puchu gęsiego czy okrycie będzie służyć przez wiele lat, zapewniając długi i spokojny sen dzieciom i dorosłym. Warto więc wybrać produkty pościelowe pochodzące od zaufanego producenta, by korzystać z nich nieprzerwanie przez wiele sezonów.

 

Postaw na komfortowy odpoczynek

Jaką kołdrę wybrać, by cieszyć się doskonałym spaniem? Jaki wymiar artykułów pościelowych będzie najwygodniejszy dla pary, a jaki dla dziecka? Jak już wspomnieliśmy, wybierając produkty z puchem gęsim warto zwrócić uwagę na wartość CUIN. Liczba z przedziału 650-800 świadczy o bardzo dobrych parametrach użytkowych. Należy zwrócić także uwagę na dokładny skład wypełnienia. Najlepsze właściwości termoizolacyjne daje 100% puch, choć na rynku dostępne są także mieszanki z pierzem (piórkami o twardszym zakończeniu).

 

Wygodna puchowa kołdra dla dziecka powinna mieć wymiar 100 x 135 cm (dla pociechy w wieku przedszkolnym) lub 140 x 200 cm dla starszaków. Dla nastolatka najlepiej sprawdzi się „dorosły” rozmiar, a więc kołdra puchowa 160 x 200 cm. 200 x 220 cm to dobry wybór dla par, które lubią spać pod wspólną pierzyną. Jeżeli zaś chodzi o wsparcie głowy, poduszka z puchu gęsiego 70 x 80 cm to najbardziej popularny rozmiar do wszystkich łóżek. W wersji dla dziecka spotyka się także nieco mniejsze modele o wymiarach 40 x 60 cm.

 

W przypadku pierzyny warto wybrać produkt o konstrukcji kasetowej. Dzięki niej wypełnienie równomiernie rozkłada się na całej powierzchni, zapewniając najlepsze właściwości termoizolujące podczas spania. W poduszkach natomiast pożądana jest jak największa szczelność, która zapewnia wygodne podparcie dla głowy.

 

Piórko — dbamy o Twój spokojny sen

Od przeszło 30 lat wytarzamy doskonałej jakości artykuły z naturalnym wypełnieniem kaczym i gęsim, dbając o kultywowanie najlepszych tradycji praktyki pierzarskiej. W naszej ofercie znajdziesz między innymi wygodne kołdry puchowe w rozmiarach dla dzieci, a także dla dorosłych: 160 x 200 i 200 x 220 cm, a także poduszki 70 x 80 cm. Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze, jak dobrze jest otulić się naturalnym puchem, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

0
Feed

Zostaw komentarz