Poduszka puchowa - puch gęsi czy kaczy?

Bardzo częstym dylematem, przed którym stajemy wybierając akcesoria do swojego domu jest to, czy wybrać poduszki z puchem gęsim, czy też kaczym. Każde rozwiązanie ma bowiem swoje wady i zalety, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad tym wyborem. Odpowiednio dobrany puch dba nie tylko o nasze zdrowie, ale również o komfort snu. Powoduje to, że wybór dostępnych rozwiązań nie powinien być pozostawiony przypadkowi.

 

Poduszka z puchem gęsim - czym się charakteryzuje?

Cechą charakterystyczną puchu gęsiego jest trójwymiarowa haczykowata struktura oraz bardzo niewielka waga. Powoduje to, że materiał ten jest znakomitym izolatorem gwarantującym zachowanie optymalnej temperatury ciała podczas snu. Na uwagę zasługuje również to, że puch gęsi się nie odkształca zapewniając tym samym odpowiednie podparcie dla głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa.


Poduszki z puchem gęsim doskonale sprawdzają się nie tylko w miesiącach zimowych, ale również letnich. Z reguły są one nieco droższe niż akcesoria z puchem kaczym, jednak ich jakość wykonania oraz funkcjonalność powodują, że są warte swojej ceny. Poduszki z puchu gęsiego wykazują lepsze właściwości termoizolacyjne, a przy tym przepuszczają wilgoć i parę wodną na zewnątrz. Tego typu puch jest miększy i delikatniejszy, co powoduje, że będzie znakomity do poduszek dziecięcych.


Cechy charakterystyczne puchu kaczego

Jak zostało to już wspomniane, puch kaczy jest tańszy od gęsiego. Jest to związane przede wszystkim z charakterystycznym zapachem materiału, który utrzymuje się nawet po praniu, a także z wyższym stopniem sprężystości, przez co nie gwarantuje aż tak dobrego podparcia dla głowy, jak ma to miejsce w przypadku puchu gęsiego. Poduszka z puchu kaczego powinna być regularnie wietrzona i roztrzepywania. Spowoduje to, że produkt zachowa swą wysoką sprężystość i miękkość zapewniającą doskonałą jakość snu.


Tak naprawdę nie można jednoznacznie stwierdzić czy lepiej wybrać poduszkę z puchu gęsiego, czy kaczego. Każda z osób powinna wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Tylko w ten sposób możliwe będzie zagwarantowanie komfortowego snu.

0
Feed

Zostaw komentarz