Kołdra z pierza gęsiego czy kaczego?

Któż z nas nie lubi zasypiać i budzić się otulony miękką kołdrą zapewniającą uczucie komfortu i bezpieczeństwa? Jak pokazują statystyki, przeciętny człowiek w ciągu swojego życia śpi przez około 20 lat. Właśnie to powoduje, że tak istotne jest, aby do snu wybrać odpowiednią kołdrę, która w stu procentach sprosta naszym oczekiwaniom. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rozwiązań, jednak zdecydowanie najpopularniejsze są kołdry z pierza gęsiego oraz kaczego. Którą opcję wybrać i jaka kołdra będzie dla nas najlepsza?

 

Pierze a puch

Bardzo ważną informacją jest fakt, że nie należy mylić pierza i puchu, gdyż są to dwa zupełnie inne pojęcia i dwa odmienne materiały. Pierze to małe piórka kacze lub gęsie, które są stosunkowo miękkie, jednak nie tak bardzo jak puch. Zapewniają wysoki komfort termiczny, co powoduje, że są idealne do stosowania w czasie chłodnych jesiennych lub zimowych nocy.


Pierze kacze czy gęsie - które wybrać?

Pierze kacze i gęsie znacząco się od siebie różni nie tylko ceną, ale również parametrami. Pierze gęsie odznacza się lepszymi właściwościami termoizolacyjnymi, a przy tym jest miększe i delikatniejsze. Z tego właśnie powodu będzie idealne do stosowanie w łóżkach naszych dzieci, które są bardziej wrażliwe na dotyk oraz na komfort snu. Pierze kacze nie jest tak bardzo elastyczne, jednak jego dużą zaletą jest niska cena. Brak elastyczności sprawia, że to pierze gęsie może być użytkowane przez dłuższy czas bez wyraźnych oznak zużycia oraz zniszczenia.

 

Mimo, iż to pierze gęsie wydaje się być tym najlepszym do wypełniania kołder i poduszek, to jednak pióra kacze będą znakomite dla osób zmagających się z problemami kręgosłupa. Niższa elastyczność pierza sprawia, że wypełniona nim poduszka chce odzyskać swój naturalny kształt, a co za tym idzie, stawia wyraźny opór ułożonej na niej głowie. Dzięki temu zapewnia odpowiednie podparcie dla górnego odcinka kręgosłupa i gwarantuje wysoki komfort w czasie snu.


Tak naprawdę nie można jednoznacznie stwierdzić, jakie wypełnienie kołder i poduszek będzie najlepsze. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych preferencji oraz od oczekiwanego komfortu w czasie snu.

0
Feed

Zostaw komentarz