Jak przechowywać kołdry z pierza – praktyczne porady

W domach często używamy dwóch kompletów pościeli - zimowej i lżejszej, idealnej na ciepłe, letnie noce. Mamy też dodatkowe, gościnne zestawy, z których korzystamy zdecydowanie rzadziej. Trzeba więc znaleźć sposób na składowanie nieużywanych egzemplarzy. Jak przechowywać kołdry z pierza? Przedstawiamy praktyczne porady.

 

Co szkodzi pierzynie?

Inwestując w produkt z naturalnym wypełnieniem, warto zatroszczyć się odpowiednio o wszystkie aspekty jego użytkowania. Kołdry z pierza mogą służyć w doskonałym stanie przez wiele lat, jeżeli będziemy stosować się do porad producenta. Dotyczą one zarówno czyszczenia, jak i odpowiedniego przechowywania pościeli.

 

Nie należy pakować niewywietrzonej i zabrudzonej pierzyny. Z drugiej strony, największym wrogiem naturalnego pierza jest wilgoć, bardzo złym pomysłem jest więc wkładanie do szafy świeżo wypranej, niedokładnie wysuszonej pościeli. Szkodliwe jest także rolowanie i upychanie w ciasne kartony. Bardzo złą poradą jest też sugerowanie, że warto użyć worków próżniowych. Choć to praktyczne rozwiązanie, może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia wypełnienia. Jak więc prawidłowo trzymać pierzynę, z której nie korzystamy na co dzień?

 

Przechowywanie kołdry z pieprza

Aby zachować wyjątkowe właściwości pierzyny na wiele lat, warto stosować się do naszych praktycznych porad dotyczących składowania.

  1. Zanim schowasz nieużywane komplety, dokładnie je wywietrz. Jeżeli kołdra tego wymaga, oddaj ją do prania w specjalistycznym zakładzie.
  2. Pościel najlepiej przechowywać w miejscu, w którym nie jest ona niczym ściśnięta. Dobrze sprawdzi się więc duża półka w szafie czy pojemnik pod łóżkiem, pod warunkiem, że zapewniony jest stały dopływ powietrza.
  3. Pomieszczenie, w którym magazynujemy nieużywany komplety, powinno być suche i często wietrzone.
  4. Dobrym rozwiązaniem jest przechowywanie kołder z pierza w praktycznym pokrowcu, w którym została ona dostarczona przez producenta. Do środka włóż woreczki pochłaniające wilgoć.
  5. Przed ponownym skorzystaniem z pierzyny, dokładnie ją wywietrz i pozwól jej się w pełni rozprostować.
0
Feed

Zostaw komentarz