Jak prać kurtkę z puchem gęsim

Aby użytkowane przez nas ubrania odznaczały się znakomitym wyglądem i wytrzymałością materiału, należy je w odpowiedni sposób pielęgnować. Na szczególną uwagę zasługują kurtki puchowe. Zadaniem tego typu ubrań jest ochrona ciała przed działaniem niskich temperatur w czasie zimy, dlatego konieczne jest, aby znajdujący się w ich wnętrzu puch był w odpowiednim stanie.

 

Bardzo ważną informacją jest fakt, że kurtki puchowe można prać w pralce. Pozwoli to nie tylko na pozbycie się zabrudzeń z ich powierzchni, ale umożliwi również odświeżenie ubrania. Warto jednak pamiętać, by wybrać możliwie najniższe obroty wirowania oraz temperaturę nieprzekraczającą 40 stopni Celsjusza. Warto pamiętać, by tego typu odzież prać z użyciem detergentów przeznaczonych do puchu. Bez względu na to czy zdecydujemy się na proszek, czy na płyn, niewłaściwy dobór środków piorących może zniszczyć wypełnienie kurtki i sprawić, że ochrona przed zimnem nie będzie już tak skuteczna.


Zadbaj o właściwe suszenie kurtki

Kurtki puchowe mogą być suszone na kilka sposobów - rozwieszone na suszarce lub też umieszczone w suszarce bębnowej. Warto jednak pamiętać, by podczas suszenia nie stosować temperatury wyższej niż 60 stopni Celsjusza, gdyż może to zniszczyć pierze.


W sytuacji, gdy kurtka z puchem wysycha w tradycyjny sposób (na przykład na suszarce), warto co jakiś czas ręcznie rozbijać znajdujący się w jej wnętrzu puch poprzez strzepywanie i oklepywanie. Stosując taką suszarkę nie powinniśmy wieszać kurtki, tak jak inne ubrania. Najlepiej będzie ułożyć ją na płaskiej powierzchni, w odpowiednio przewiewnym miejscu. W przeciwnym wypadku wypełnienie może zbić się w grudki, przez co zatraci swoje właściwości chroniące przed zimnem.


Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ubrania z puchem wysychają dłużej niż inne tkaniny. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i nie próbować sztucznie przyspieszać tego procesu. Stosowanie farelki czy suszarki do włosów oraz kładzenie kurtki na kaloryferze nie będzie więc najlepszym pomysłem.

0
Feed

Zostaw komentarz