Czym się różni puch od pierza?

Wypełnień poduszek i kołder istnieje całe mnóstwo, jednak pośród naturalnych materiałów mamy do wyboru jedynie dwa: puch oraz pierze. Niewiele osób wie, że są to dwa zupełnie różne wypełnienia, które wpływają na nasz komfort podczas snu. Czym się różnią? O tym dowiedzą się Państwo w naszym krótkim artykule – zapraszamy!

 

Czym jest puch?

Nazywany także podszerstkiem lub piórem embrionalnym, niezwykle lekki i delikatny materiał, który pochodzi od ptactwa wodnego, a w szczególności od kaczek i gęsi. Jego cząstki przypominają nieco haczykowate włókna, które odpowiedzialne są za odpowiednią cyrkulację powietrza, ale także ciepło i absorpcję wilgoci. Puch jest piórem ptaków wodnych, które wyrasta jeszcze przed docelowym upierzeniem zwierzęcia. Ma go skutecznie chronić przed zimnem i wilgocią, a z właściwości tych korzystamy właśnie my - użytkownicy poduszek wypełnionych delikatnym i niezwykle miękkim wypełnieniem.

 

Czym jest pierze?

Również stanowi materiał pochodzący od ptaków wodnych, jednak jego faktura i kształt są nieco odmienne. Charakteryzuje się niższymi parametrami grzewczymi, jednak dzięki sprężystości piór możemy cieszyć się wyjątkowo wygodnymi poduszkami, które idealnie dopasowują się do kształtu naszej głowy, gwarantując komfortowy odpoczynek.

 

Co wybrać: puch czy pierze?

Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli poszukujemy produktu, który zapewni nam optymalną temperaturę zimą najlepiej wybrać puch, który dzięki swoim naturalnym właściwościom, nie tylko nas skutecznie ogrzeje, ale także nie pozwoli doprowadzić do przegrzania. Pierze będzie natomiast doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie najwyższy komfort snu. Dzięki nieco wygiętemu kształtowi piór, poduszka lub kołdra dopasują się do kształtu naszego ciała, zapewniając komfortowy sen. Na rynku dostępne są jednak także wyroby stworzone z myślą o obu tych potrzebach. Dlatego, jeśli nie możemy się zdecydować, możemy wybrać kołdrę lub poduszkę wypełnioną zarówno jednym, jak i drugim rodzajem tego naturalnego wypełnienia, które sprawdzi się nie tylko zimą, ale także latem.

0
Feed

Zostaw komentarz