Czym się różni białe pierze od szarego?

Czy istnieje różnica między poszczególnymi rodzajami puchu? Zdecydowanie tak, zarówno sam puch, jak i pierze to dwa różne rodzaje materiałów o nieco innych właściwościach, podobnie to z gęsi i kaczki cieszy się odmiennymi parametrami. I nie chodzi wyłącznie o jego kolor. Więcej na temat różnic między białym i szarym pierzem dowiedzą się Państwo właśnie w naszym artykule – zapraszamy!

 

Jaka jest różnica między białym a szarym pierzem?

Podstawową odmiennością tych dwóch rodzajów materiałów jest oczywiście ich kolor. Biały kolor często kojarzy nam się z czystością, wysoką jakością i ekskluzywnością, dlatego jest chętniej wybierany przez klientów od popielatych odmian. Dodatkową zaletą bieli jest także fakt, że świetnie nadaje się jako wypełnienie zarówno do jasnych, jak i ciemnych materiałów, podczas gdy pierze szare może być stosowane jako wypełnienie wyłącznie do materiałów o ciemniejszych odcieniach. Jeśli zastosowalibyśmy je do kołdry, poduszki czy kurtki z jasną, kremową poszewką zwyczajnie prześwitywałaby przez materiał.

 

Jeśli chodzi o parametry techniczne między białym a szarym pierzem nie ma praktycznie żadnych różnic. Zapewniają podobne właściwości izolacyjne, ponieważ same w sobie nie wytwarzają ciepła, a jedynie zatrzymują je, nie dopuszczając się do mieszania z zimnym powietrzem z zewnątrz. Mają także podobne właściwości absorbujące wilgoć. Dlatego komfort ich użytkowania praktycznie się nie różni, co dla wielu klientów jest sporym zaskoczeniem.

 

Materiał może mieć różną barwę zależnie od tego, z jakiego ptaka pochodzi: kaczki lub gęsi. Jednak należy pamiętać, że zarówno kaczka, jak i gęś mogą mieć białe lub szare pióra. Które wybrać? Powszechnie uważa się, że materiał pochodzący od gęsi jest lepszej jakości. Cechuje się lepszymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz przepuszczalnością pary. Kaczka natomiast zapewnia materiał zdecydowanie tańszy. Ostateczny wybór będzie zatem należał do naszych osobistych preferencji i możliwości, jednak warto pamiętać, że są oba są materiałami naturalnymi, które posłużą wiele lat i zapewnią najwyższy komfort użytkowania.

0
Feed

Zostaw komentarz